22 İyul 2016 08:16

Avropa Liqasının 2-ci təsnifat mərhələsinə yekun vurulub.

Teleqraf.com xəbər verir ki, mərhələnin cavab oyunlarına dünən keçirilmiş "Kəpəz" - "Admira" oyunuyla start verilib. Səfərdə 0:1 hesabıyla uduzan Gəncə təmsilçisi evdə də məğlub olaraq (0:2), cari avrokubok mövsümündə mübarizəni dayandıran ilk klubumuz olub.

Bu gün isə daha 32 oyun keçirilib.

Qitənin ikinci nüfuzlu klub turnirindəki digər təmsilçilərimiz - "Neftçi" və "Qəbələ" bu gün meydana çıxıb. "Ağ-qaralar" səfərdə "Şkendiya"ya uduzaraq, mübarizəni dayandırıb. Roman Qriqorçukun yetirmələri isə səfərdə olduğu kimi evdə də MTK-dan da üstün olaraq, 3-cü təsnifat mərhələsinə adlayıb.

Avropa Liqası, 2-ci təsnifat mərhələsi, cavab oyunları

21 iyul

Ventspils (Latviya) - Aberdin (Şotlandiya) 0:1 (ilk oyun 0:3)
Yelqava (Latviya) - Slovan (Slovakiya) 3:0 (0:0)
HİK (Finlandiya) - Beroe (Bolqarıstan) 1:0 (1:1)
Nomme Kalyu (Estoniya) - Makkabi (Hayfa, İsrail) 1:1 pen-5:3 (1:1)
Lokomotiv (Xorvatiya) - Rovaniemi (Finlandiya) 3:0 (1:1)
Zodino (Belarus) - Debretsen (Macarıstan) 1:0 (2:1)
Omoniya (Kipr) - Beytar (İsrail) 3:2 (0:1)
AEK (Kipr) - Kliftonvill (Şimali İrlandiya) 2:0 (3:2)
Europa (Cəbəllütariq) - AİK (İsveç) 0:1 (0:1)
Qəbələ (Azərbaycan) - MTK (Macarıstan) 2:0 (2:1)
Höteborq (İsveç) - Pyast (Polşa) 0:0 (3:0)
Qrasshoppers (İsveçrə) - Reykyavik (İslandiya) 2:1 (3:3)
Levski (Bolqarıstan) - Maribor (Sloveniya) 1:1 (0:0)
Makkabi (Təl-Əviv, İsrail) - Kayrat (Qazaxıstan) 2:1 (1:1)
Odd (Norveç) - Yannina (Yunanıstan) 3:1 ə/v (0:3)
Slaviya (Çexiya) - Levadiya (Estoniya) 2:0 (1:3)
Stromsqodset (Norveç) - Sonderyuske (Danimarka) 2:2 (1:2)
Vaduts (Lixtenşteyn) - Midtyulland (Danimarka) 2:2 (0:3)
Kukesi (Albaniya) - Austria (Avstriya) 1:4 (0:1)
Konna Kvey (Uels) - Voyvodina (Serbiya) 1:2 (0:1)
Brondbü (Danimarka) - Hibernian (Şotlandiya) 0:1 pen-5:3 (1:0)
Osmanlıspor (Türkiyə) - Zimbru (Moldova) 5:0 (2:2)
Şkendiya (Makedoniya) - Neftçi (Azərbaycan) 1:0 (0:0)
Spartak (Slovakiya) - Şirak (Ermənistan) 2:0 (1:1)
Çukariçki (Serbiya) - Videoton (Macarıstan) 1:1 (0:2)
Domjale (Sloveniya) - Şaxtyor (Belarus) 2:1 (1:1)
Hayduk (Xorvatiya) - İaşi (Rumıniya) 2:1 (2:2)
Buduçnost (Monteneqro) - Genk (Belçika) 2:0 pen-2:4 (0:2)
Kork Siti (İrlandiya) - Haken (İsveç) 1:0 (1:1)
Sent Patriks (İrlandiya) - Dinamo (Belarus) 0:1 (1:1)
Harts (Şotlandiya) - Birkirkara (Malta) 1:2 (0:0)
Zaqlebiye (Polşa) - Partizan (Serbiya) 0:0 pen-4:3 (0:0)

- See more at: http://komanda.az/xeber/22313/#sthash.LCP5gXWB.dpuf


Müəllif:
Загрузка...