18 May 09:33

Bakı-2017 IV İslam Həmrəyliyi Oyunlarının 11-ci gününə start verilir.

Teleqraf.com xəbər verir ki, atletikada kişilər 200, 800 m məsafəyə qaçış, 3000 m maneələrlə qaçış və çəkic atma, qadın idmançılar isə 200, 400, 5000 m məsafəyə qaçış, 100 m sədlərlə qaçış, nizə atma, uzunluğa tullanma və hündürlüyə tullanma yarışlarında qüvvələrini sınayacaqlar.

X X X

Oyunların 11-ci günündə basketbol 3X3 yarışlarına start veriləcək. Qadınlardan ibarət millimiz Türkmənistan, Əlcəzair, kişi idmançılardan ibarət yığmamız isə Türkiyə və Türkmənistanla qarşılaşacaq.

10:00 - 10:30

Qadınlar - komanda qrup oyunu A1-A2 (Türkmənistan - Azərbaycan)

10:30 - 11:00

Qadınlar - komanda qrup oyunu A3-A4 (Əlcəzair - Mali)

11:00 - 11:30

Kişilər - komanda qrup oyunu B1-B2 (İndoneziya - Qətər)

11:30 - 12:00

Kişilər - komanda qrup oyunu B3-B4 (Kot-d'İvuar - Mali)

12:00 - 12:30

Qadınlar - komanda qrup oyunu A2-A3 (Azərbaycan - Əlcəzair)

12:30 - 13:00

Kişilər - komanda qrup oyunu B1-B5 (Indoneziya - İordaniya)

13:00 - 13:30

Kişilər - komanda qrup oyunu B2-B3 (Qətər - Kot-d'İvuar)

13:30 - 14:00

Kişilər - komanda qrup oyunu B4-B5 (Mali - İordaniya)

15:30 - 20:30

Qadınlar - komanda qrup oyunu B1-B2 (İndoneziya - Türkiyə)

16:00 - 16:30

Qadınlar - komanda qrup oyunu B3-B4 (Suriya - Fələstin)

16:30 - 17:00

Kişilər - komanda qrup oyunu A1-A5 (Türkiyə - Pakistan)

17:00 - 17:30

Kişilər - komanda qrup oyunu A3-A4 (Türkmənistan - Səudiyyə Ərəbistanı)

17:30 - 18:00

Qadınlar - komanda qrup oyunu B1-B5 (İndoneziya - Pakistan)

18:00 - 18:30

Qadınlar - komanda qrup oyunu B2-B3 (Türkiyə - Suriya)

18:30 - 19:00

Kişilər - komanda qrup oyunu A1-A2 (Türkiyə - Azərbaycan)

19:00 - 19:30

Kişilər - komanda qrup oyunu A4-A5 (Səudiyyə Ərəbistanı - Pakistan)

19:30 - 20:00

Qadınlar - komanda qrup oyunu B4-B5 (Fələstin - Pakistan)

20:00 - 20:30

Kişilər - komanda qrup oyunu A2-A3 (Azərbaycan - Türkmənistan)

X X X

Boks yarışlarına yekun vurulacaq.

16:00 - 20:10

Kişilər - birinci ən yüngül çəki (46-49 kq)

Kişilər - ən yüngül çəki (52 kq)

Kişilər - yarım-yüngül çəki (56 kq)

Kişilər - yüngül çəki (60 kq)

Kişilər - yüngül yarım-orta çəki (64 kq)

Kişilər - yarım-orta çəki (69 kq)

Kişilər - orta çəki (75 kq)

Kişilər - yarım-ağır çəki (81 kq)

Kişilər - ağır çəki (91 kq)

Kişilər - superağır çəki (+91 kq)

X X X

Bu gün suya tullanma yarışlarına da start veriləcək.

10:00 - 11:08

Kişilər - 3 m tramplin - Seçmə mərhələsi

17:00 - 18:22

Kişilər - 3 m tramplin - Final

Kişilər - 3 m tramplin - Medal mərasimi

X X X

Futbol turnirində millimiz yarımfinalda Əlcəzairlə qarşılaşacaq.

12:30 - 14:30

Kişilər - komanda 1-ci yarımfinal (Əlcəzair - Azərbaycan)

18:30 - 20:30

Kişilər - komanda 2-ci yarımfinal (Kamerun - Oman)

X X X

Stolüstü tennisdə yarımfinala yüksələn idmançılar məlum olacaq.

10:00 - 14:00

Qadınlar - fərdi 1/4 Finallar

16:00 - 20:00

Kişilər - fərdi 1/4 Finallar

X X X

Taekvando yarışlarında Azərbaycanı qadınlardan Darya Şkurko (62 kq), kişilərin mübarizəsində isə Məhəmməd Məmmədov (63 kq), Səid Quliyev (74 kq) və Ramin Əzizov (87 kq) təmsil edəcək.

09:00 - 12:12

Qadınlar -62 kq

Kişilər -63 kq

Qadınlar -73 kq

Kişilər -74 kq

Kişilər -87 kq

18:00 - 22:35

Qadınlar -62 kq

Kişilər -63 kq

Qadınlar -73 kq

Kişilər -74 kq

Kişilər -87 kq

X X X

Tennis oyunları davam edəcək.

10:00 - 19:00

Kişilər - Fərdi 2-ci mərhələ

Qadınlar - Fərdi 2-ci mərhələ

Kişilər - Cütlər 1/4 Finallar

Qadınlar - Cütlər 1/4 Finallar

X X X

Voleybol turnirində qadınlardan ibarət komandalar arasında ən güclülər müəyyənləşəcək.

10:00 - 12:30

Kişilər - komanda qrup oyunu B7 (İran - Əlcəzair)

12:30 - 15:00

Kişilər - komanda qrup oyunu B8 (Səudiyyə Ərəbistanı - Mərakeş)

17:00 - 19:30

Qadınlar - komanda bürünc medal uğrunda oyun

19:30 - 22:00

Qadınlar - komanda qızıl medal uğrunda oyun

22:00 - 22:30

Qadınlar - komanda medal mərasimi

X X X

Yunan-Roma güləşçilərinin mübarizəsində isə Kamran Məmmədov (66 kq), Elvin Mürsəliyev (75 kq), İslam Abbasov (85 kq) və Sabah Şəriəti (130 kq) tatami üzərinə çıxacaqlar.

10:00 - 12:03

Kişilər 66 kq

Kişilər 75 kq

Kişilər 85 kq

Kişilər 130 kq

18:00 - 19:41

Kişilər 66 kq

Kişilər 75 kq

Kişilər 85 kq

Kişilər 130kq Yunan-Roma

Qeyd edək ki, Bakı-2017 İslam Həmrəyliyi Oyunları mayın 22-dək davam edəcək. Yarışlar Azərbaycan paytaxtının 16 idman obyektində 21 idman növü üzrə keçirilir.


Müəllif: Teleqraf.com