2 Noyabr 2015 01:33
1 360

Mərkəzi Seçki Komissiyasının (MSK) sədri Məzahir Pənahov noyabrın 1-də Azərbaycanda keçirilən 5-ci çağırış Milli Məclisə seçkilərdə mandat qazanan deputatların siyahısını açıqlayıb.


Publika.az-ın məlumatına görə, MSK sədri M.Pənahov bildirib ki, noyabrın 1-də 125 seçki dairəsi üzrə 5547 seçki məntəqəsində keçirilən seçkilərdə qələbə qazanan şəxslər aşağıdakı kimidir:
1 saylı Şərur - Sədərək seçki dairəsi – Vasif Talibov (YAP)
2 saylı Şərur seçki dairəsi – İsa Həbibbəyli (YAP)
3 saylı Babək-Kəngərli-Naxçıvan seçki dairəsi – Səttar Möhbalıyev (Bitərəf)
4 saylı Naxçıvan şəhər seçki dairəsi – Eldar İbrahimov (YAP)
5 saylı Şahbuz-Babək seçki dairəsi- Siyavuş Novruzov (YAP)
6 saylı Culfa-Babək seçki dairəsi – Ülviyyə Həmzəyeva (YAP)
7 saylı Ordubad-Culfa seçki dairəsi – Qüdrət Həsənquliyev (BAXCP)
8 saylı Binəqədi I Seçki Dairəsi – Azay Quliyev (Bitərəf)
9 saylı Binəqədi II Seçki Dairəsi – Kamaləddin Qafarov (YAP)
10 saylı Binəqədi III Seçki Dairəsi – Madər Musayev (Bitərəf)
11 saylı Qaradağ Seçki Dairəsi – Aydın Hüseynov (YAP)
12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal Seçki Dairəsi – Mixail Zabelin (YAP)
13 saylı Xəzər-Pirallahı Seçki Dairəsi – Rauf Əliyev (YAP)
14 saylı Xəzər Seçki Dairəsi – Mehriban Əliyeva (YAP)
15 saylı Yasamal I Seçki Dairəsi – Ülvi Quliyev (Bitərəf)
16 saylı Yasamal II Seçki Dairəsi – Aytən Mustafayeva (Bitərəf)
17 saylı Yasamal III Seçki Dairəsi – Elşad Həsənov (Bitərəf)
18 saylı Nərimanov-Nizami Seçki Dairəsi – Rasim Musabəyov (Bitərəf)
19 saylı Nərimanov I Seçki Dairəsi – Hikmət Məmmədov (YAP)
20 saylı Nərimanov II Seçki Dairəsi – Adil Əliyev (Bitərəf)
21 saylı Nəsimi I Seçki Dairəsi – Məlahət İbrahimqızı (YAP)
22 saylı Nəsimi II Seçki Dairəsi – Asim Mollazadə (ADİSP)
23 saylı Nəsimi-Səbail Seçki Dairəsi – Ziyad Səmədzadə (Bitərəf)
24 saylı Nizami I Seçki Dairəsi – Rövnəq Abdullayev (YAP)
25 saylı Nizami II Seçki Dairəsi – Sədaqət Vəliyeva (YAP)
26 saylı Sabunçu I Seçki Dairəsi – Fazil Mustafa (BQP)
27 saylı Sabunçu II Seçki Dairəsi – Dilarə Cəbrayılova (YAP)
28 saylı Sabunçu III Seçki Dairəsi – Eldar Quliyev (Bitərəf)
29 saylı Səbail Seçki Dairəsi – Şəmsəddin Hacıyev (YAP)
30 saylı Suraxanı I Seçki Dairəsi – Sevinc Fətəliyeva (YAP)
31 saylı Suraxanı II Seçki Dairəsi – Fərəc Quliyev (MDHP)
32 saylı Suraxanı II Seçki Dairəsi – Ağacan Əbiyev (YAP)
33 saylı Xətai I Seçki Dairəsi – Hüseynbala Mirələmov (YAP)
34 saylı Xətai II Seçki Dairəsi – Fuad Muradov (Bitərəf)
35 saylı Xətai III Seçki Dairəsi – Araz Əlizadə (ASDP)
36 saylı Xətai IV Seçki Dairəsi – Səməd Seyidov (YAP)
37 saylı Nizami I (Gəncə) Seçki Dairəsi – Pərvin Kərimzadə (YAP)
38 saylı Nizami II (Gəncə) Seçki Dairəsi – Naqif Həmzəyev (YAP)
39 saylı Kəpəz I (Gəncə) Seçki Dairəsi – Xanlar Fətiyev (YAP)
40 saylı Kəpəz II (Gəncə) Seçki Dairəsi – Musa Quliyev (YAP)
41 saylı Sumqayıt I Seçki Dairəsi – Mirzəcan Xəlilov (YAP)
42 saylı Sumqayıt II Seçki Dairəsi – Tahir Mirkişili (YAP)
43 saylı Sumqayıt III Seçki Dairəsi – Muxtar Babayev (YAP)
44 saylı Sumqayıt-Xızı Seçki Dairəsi – Hacı Salayev (Bitərəf)
45 saylı Abşeron Seçki Dairəsi – Oqtay Əsədov (YAP)
46 saylı Şirvan Seçki Dairəsi – Rafael Cəbrayılov (Bitərəf)
47 saylı Mingəçevir Seçki Dairəsi – Aydın Mirzəzadə (YAP)
48 saylı Yevlax Seçki Dairəsi – İlham Məmmədov (YAP)
49 saylı Yevlax-Mingəçevir Seçki Dairəsi – Əli Hüseynli (YAP)
50 saylı Abşeron-Qobustan Seçki Dairəsi – Zeynəb Xanlarova (Bitərəf)
51 saylı Qusar Seçki Dairəsi – Azər Badamov (YAP)
52 saylı Quba Seçki Dairəsi – Vahid Əhmədov (Bitərəf)
53 saylı Quba-Qusar Seçki Dairəsi – Yevda Abramov (YAP)
54 saylı Şabran-Siyəzən Seçki Dairəsi – Tahir Süleymanov (YAP)
55 saylı Xaçmaz şəhər Seçki Dairəsi – Eldəniz Səlimov (YAP)
56 saylı Xaçmaz kənd Seçki Dairəsi – İlham Əliyev (YAP)
57 saylı Kürdəmir Seçki Dairəsi – Müslüm Məmmədov (Bitərəf)
58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir Seçki Dairəsi – Rafael Hüseynov (VHP)
59 saylı Salyan Seçki Dairəsi – Əliağa Hüseynov (Bitərəf)
60 saylı Salyan-Neftçala Seçki Dairəsi – Fəzail Ağamalı (AVP)
61 saylı Neftçala Seçki Dairəsi – Arif Rəhimzadə (YAP)
62 saylı Saatlı Seçki Dairəsi – Əflatun Amaşov (Bitərəf)
63 saylı Sabirabad I Seçki Dairəsi – Elçin Quliyev (YAP)
64 saylı Sabirabad II Seçki Dairəsi – Rüstəm Xəlilov (YAP)
65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir Seçki Dairəsi – Əhliman Əmiraslanov (YAP)
66 saylı Biləsuvar Seçki Dairəsi – Xanhüseyn Kazımlı (ASRP)
67 saylı Cəlilabad şəhər Seçki Dairəsi – Malik Həsənov (YAP)
68 saylı Cəlilabad kənd Seçki Dairəsi – Mirkazım Kazımov (YAP)
69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar Seçki Dairəsi – Fəzail İbrahimli (VHP)
70 saylı Masallı şəhər Seçki Dairəsi – Nəriman Əliyev (YAP)
71 saylı Masallı kənd Seçki Dairəsi – Elmira Axundova (Bitərəf)
72 saylı Yardımlı-Masallı Seçki Dairəsi – Musa Qasımlı (Bitərəf)
73 saylı Lənkəran şəhər Seçki Dairəsi – Rüfət Quliyev (Bitərəf)
74 saylı Lənkəran kənd Seçki Dairəsi – Hadı Rəcəbli (YAP)
75 saylı Lənkəran-Masallı Seçki Dairəsi – Cavanşir Paşazadə (YAP)
76 saylı Lənkəran-Astara Seçki Dairəsi – Ziyafət Əsgərov (YAP)
77 saylı Astara Seçki Dairəsi – Rəşad Mahmudov (YAP)
78 saylı Lerik Seçki Dairəsi – İqbal Məmmədov (YAP)
79 saylı İmişli Seçki Dairəsi – Əsabil Qasımov (YAP)
80 saylı İmişli-Beyləqan Seçki Dairəsi – Çingiz Qənizadə (Bitərəf)
81 saylı Beyləqan Seçki Dairəsi – Şahin İsmayılov (YAP)
82 saylı Ağcabədi Seçki Dairəsi – Tahir Rzayev (YAP)
83 saylı Ağcabədi-Füzuli Seçki Dairəsi – Aqil Abbas (Bitərəf)
84 saylı Füzuli Seçki Dairəsi – Bahar Muradova (YAP)
85 saylı Şamaxı Seçki Dairəsi – Elxan Süleymanov (Bitərəf)
86 saylı İsmayıllı Seçki Dairəsi – Novruzəli Aslanov (Bitərəf)
87 saylı Ağsu-İsmayıllı Seçki Dairəsi – Tahir Kərimli (VP)
88 saylı Göyçay Seçki Dairəsi – Sabir Hacıyev (VBP)
89 saylı Göyçay-Ağdaş Seçki Dairəsi – Elman Nəsirov (YAP)
90 saylı Ağdaş Seçki Dairəsi – Çingiz Əsədullayev (Bitərəf)
91 saylı Ucar Seçki Dairəsi – Vüsal Hüseynov (YAP)
92 saylı Zərdab-Ucar Seçki Dairəsi – Jalə Əliyeva (Bitərəf)
93 saylı Bərdə şəhər Seçki Dairəsi – Gövhər Baxşəliyeva
94 saylı Bərdə kənd Seçki Dairəsi – Zahid Oruc
95 saylı Tərtər Seçki Dairəsi – Sahib Alıyev
96 saylı Goranboy-Naftalan Seçki Dairəsi – Mahir Aslanov
97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər Seçki Dairəsi – Ağalar Vəliyev
98 saylı Şəmkir şəhər Seçki Dairəsi – Sahibə Qafarova
99 saylı Şəmkir kənd Seçki Dairəsi – Sona Əliyeva
100 saylı Şəmkir-Daşkəsən Seçki Dairəsi – Kamran Bayramov
101 saylı Göygöl-Daşkəsən Seçki Dairəsi – Rövşən Rzayev
102 saylı Samux-Şəmkir Seçki Dairəsi – Valeh Ələsgərov
103 saylı Gədəbəy Seçki Dairəsi – Sevinc Hüseynova
104 saylı Gədəbəy-Tovuz Seçki Dairəsi – Rafiq Məmmədhəsənov
105 saylı Tovuz Seçki Dairəsi – Qənirə Paşayeva
106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa Seçki Dairəsi – Ülviyyə Ağayeva
107 saylı Qazax Seçki Dairəsi – Kamran Nəbizadə
108 saylı Ağstafa Seçki Dairəsi – Nizami Cəfərov
109 saylı Balakən Seçki Dairəsi – Nəsib Məhəməliyev
110 saylı Zaqatala Seçki Dairəsi – Elşən Musayev
111 saylı Zaqatala-Balakən Seçki Dairəsi – Kamilə Əliyeva
112 saylı Qax Seçki Dairəsi – Azər Kərimli
113 saylı Şəki şəhər Seçki Dairəsi – Yaqub Mahmudov
114 saylı Şəki kənd I Seçki Dairəsi – Əli Məsimli
115 saylı Şəki kənd II Seçki Dairəsi – Cavanşir Feyziyev
116 saylı Qəbələ Seçki Dairəsi – Fəttah Heydərov
117 saylı Oğuz-Qəbələ Seçki Dairəsi – Aqiyə Naxçıvanlı
118 saylı Ağdam şəhər Seçki Dairəsi – Bəxtiyar Əliyev
119 saylı Ağdam kənd Seçki Dairəsi – Bəxtiyar Sadıqov
120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı Seçki Dairəsi – Astan Şahverdiyev
121 saylı Laçın Seçki Dairəsi – Mahir Abbaszadə
122 saylı Xankəndi Seçki Dairəsi – Flora Qasımova
123 saylı Kəlbəcər Seçki Dairəsi – Cavid Qurbanov
124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd Seçki Dairəsi – Elman Məmmədov
125 saylı Zəngilan-Qubadlı Seçki Dairəsi – İmamverdi İsmayılov


01:21

Azərbaycanda parlament seçkilərində səsvermənin nəticələri ilə bağlı 125 seçki dairəsi üzrə ümumlikdə 5 056 seçki məntəqəsi Mərkəzi Seçki Komissiyasına (MSK) hesabat verib.

Teleqrafcom xəbər verir ki, bu barədə MSK Məzahir Pənahov məlumat verib.

O bildirib ki, indiyədək sayılmış bülletenlərin sayı 2 milyon 692 min 978-dir.

Onun sözlərinə görə, səsvermədə 5 milyon 198 min 658 seçicidən 2 milyon 897 min 188 nəfər iştirak edib. Bu da ötən parlament seçkilərindən 6 faiz artıqdır.

M.Pənahov qeyd edib ki, veb-kameralar normal qaydada işləyib: “Mərkəzi Seçki Komissiyasına şikayətlər olmayıb. Hər hansı seçki pozuntusu ilə bağlı MSK-ya müraciət daxil olarsa baxılacaq”.
Qeyd edək ki, seçkilərdə 125 seçki dairəsi üzrə 5547 seçki məntəqəsi fəaliyyət göstərib.

00:11

Noyabrın 1-də Azərbaycan Milli Məclisinə keçirilən seçkilərlə bağlı 125 seçki dairəsi üzrə 4841 seçki məntəqəsi hesabat verib.

Teleqraf.com xəbər verir ki, bu barədə Mərkəzi Seçki Komissiyasının “Seçkilər” İnformasiya Mərkəzindən məlumat verilib. Məlumata görə, indiyə qədər 2 600 730 seçki bülleteni sayılıb.


Müəllif: