1 Noyabr 2015 21:27
590

Azərbaycan Gənclərinin Hüquqlarının Müdafiəsi Mərkəzi Fransanın “Opinion Way” Sosioloji Araşdırmalar İnstitutu ilə birgə Azərbaycanda parlament seçkilərində səs verənlər arasında keçirilmiş "exit-poll"un nəticələrini açıqlayıb.

Trend-in məlumatına görə, “Opinion Way”in vitse-prezidenti Bruno Cinbart və mərkəzin sədri Elçin Salmanov birgə mətbuat konfransında nəticələri açıqlayıblar.

Naxçıvan Muxtar Respublikasının ilk 7 seçki dairəsinin nəticələri verilmir.

Teleqraf.com sorğunun nəticələrini təqdim edir:

Seçki məntəqəsinin adı və nömrəsi

Lider namizəd

%

8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi

Quliyev Azay

61,9

9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi

Qafarov Kəmaləddin

63,2

10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi

Musayev Madər

74,4

11 saylı Qaradağ seçki dairəsi

Hüseynov Aydın

59,9

12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi

Zabelin Mixail

67,1

13 saylı Xəzər-Pirallahı seçki dairəsi

Əliyev Rauf Asif oğlu

77,7

14 saylı Xəzər seçki dairəsi

Əliyeva Mehriban Arif qızı

96,1

15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi

Quliyev Ülvi Zahid oğlu

53,6

16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi

Mustafayeva Aytən İnqlab qızı

48,3

17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi

Həsənov Elşad Eldar oğlu

49,9

18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi

Musabəyov Rasim Nəsrəddin oğlu

56,2

19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi

Məmmədov Hikmət Baba oğlu

53,6

20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi

Əliyev Adil Abış oğlu

64,1

21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi

İbrahimqızı Məlahət İbrahim qızı

70,9

22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi

Mollazadə Asim Nazim oğlu

56,3

23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi

Səmədzadə Ziyad Əliabbas oğlu

75,7

24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi

Abdullayev Rövnəq İbrahim oğlu

79,6

25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi

Vəliyeva Sədaqət Süleyman

66,3

26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi

Mustafa Fazil Qəzənfər oğlu

51,9

27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi

Cəbrayılova Dilarə Məmmədağa

64,1

28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi

Quliyev Eldar Allahyar oğlu

59,2

29 saylı Səbail seçki dairəsi

Hacıyev Şəmsəddin Hümmət oğlu

58,8

30 saylı Suraxani birinci seçki dairəsi

Fətəliyeva Sevinc Həbib qızı

67,1

31 saylı Suraxani ikinci seçki dairəsi

Quliyev Fərəc İbrahim oğlu

39,6

32 saylı Suraxani üçüncü seçki dairəsi

Abiyev Ağacan Qulam oğlu

74,7

33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi

Mirələmov Hüseynbala Fazil oğlu

70,1

34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi

Muradov Fuad Rauf oğlu

66,6

35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi

Əlizadə Araz Məmməd Mübariz oğlu

46,7

36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi

Seyidov Səməd İsmayil oğlu

73,1

37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi

Kərimzadə Pərvin Orxan qızı

64,7

38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi

Həmzəyev Naqif Ələşrəf oğlu

66,3

39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi

Fətiyev Xanlar Nuru oğlu

55,9

40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi

Quliyev Musa İsa oğlu

54,3

41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi

Xəlilov Mirzəcan Mirzəmməd oğlu

59,9

42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi

Mirkişili Tahir Famil oğlu

56,1

43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi

Babayev Muxtar Bahadur oğlu

67,4

44 saylı Sumqayıt-Xızı seçki dairəsi

Salayev Hacı Hacı Baba oğlu

70,1

45 saylı Abşeron seçki dairəsi

Əsədov Oqtay Sabir oğlu

71,9

46 saylı Şirvan seçki dairəsi

Cəbrayilov Rafael Kamil oğlu

63,2

47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi

Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu

55,4

48 saylı Yevlax seçki dairəsi

Məmmədov İlham Kazim oğlu

66,7

49 sayli Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi

Hüseynli Əli Məhəmməd oğlu

71,7

50 saylı Abşeron-Qobustan seçki dairəsi

Xanlarova Zeynəb Yəhya qızı

69,2

51 saylı Qusar seçki dairəsi

Badamov Azər Camal oğlu

63,4

52 saylı Quba seçki dairəsi

Əhmədov Vahid Qazməmməd oğlu

50,9

53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi

Abramov Yevda Sasunoviç

59,2

54 sayli Şabran-Siyəzən seçki dairəsi

Süleymanov Tahir Süleyman oğlu

74,4

55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi

Səlimov Eldəniz Adil oğlu

68,1

56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi

Əliyev İlham Əlisəftər oğlu

66,1

57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi

Məmmədov Müslüm Mürsəl oğlu

61,6

58 sayli Haciqabul-Kürdəmir seçki dairəsi

Hüseynov Rafael Baba oğlu

57,6

59 saylı Salyan seçki dairəsi

Hüseynov Əliağa İzzət oğlu

74,4

60 sayli Salyan-Neftçala seçki dairəsi

Ağamali Fəzail Rəhim oğlu

67,9

61 saylı Neftçala seçki dairəsi

Rəhimzadə Arif Qafar oğlu

74,4

62 saylı Saatli seçki dairəsi

Amaşov Əflatun Əhməd oğlu

68,7

63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi

Quliyev Elçin Bəybala oğlu

65,1

64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi

Xəlilov Rüstəm gülAbba oğlu

67,1

65 saylı Saatli-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi

Əmiraslanov Əhliman Tapdiq oğlu

73,7

66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi

Kazimli Xanhüseyn Hüseynağa oğlu

64,1

67 sayli Cəlilabad şəhər seçki dairəsi

Həsənov Malik Əvəz oğlu

70,7

68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi

Kazimov Mirkazim Məhəmməd oğlu

64,7

69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi

İbrahimli Fəzail Feyruz oğlu

66,7

70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi

Əliyev Nəriman Əlibala oğlu

64,1

71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi

Axundova Elmira Hüseyn

58,7

72 sayli Yardımlı-Masalli seçki dairəsi

Qasimli Musa Cəfər oğlu

56,9

73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi

Quliyev Rüfət Atakişi oğlu

63,7

74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi

Rəcəbli Hadi Musa oğlu

67,7

75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsi

Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu

72,9

76 saylı Lənkəran-Astara seçki dairəsi

Əsgərov Ziyafət Abbas oğlu

73,4

77 saylı Astara seçki dairəsi

Mahmudov Rəşad Məmmədqulu oğlu

67,3

78 saylı Lerik seçki dairəsi

Məmmədov İqbal Nəriman oğlu

67,1

79 saylı İmişli seçki dairəsi

Qasimov Əsabil Qarakişi oğlu

68,9

80 sayli İmişli-Beyləqan seçki dairəsi

Qənizadə Çingiz Aşrali oğlu

60,3

81 saylı Beyləqan seçki dairəsi

İsmayilov Şahin Əmir oğlu

57,8

82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi

Rzayev Tahir Musa oğlu

63,9

83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi

Abbasov Aqil Məhəmməd oğlu

62,1

84 saylı Füzuli seçki dairəsi

Muradova Bahar Əvəz qızı

69,5

85 saylı Şamaxı seçki dairəsi

Süleymanov Elxan Sirac oğlu

64,5

86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi

Aslanov Novruzəli Davud oğlu

64,8

87 sayli Ağsu-İsmayilli seçki dairəsi

Kərimli Tahir Zayidağa oğlu

67,1

88 saylı Göyçay seçki dairəsi

Haciyev Sabir Kamal oğlu

59,2

89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi

Nəsirov Elman Xudam oğlu

63,7

90 saylı Ağdaş seçki dairəsi

Əsədullayev Çingiz Rauf oğlu

51,4

91 saylı Ucar seçki dairəsi

Hüseynov Vüsal Afqan oğlu

61,7

92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi

Əliyeva Jalə Fazil qızı

53,6

93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi

Baxşəliyeva Gövhər Baxşəli

73,1

94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi

Oruc Zahid Məhərrəm oğlu

72,2

95 saylı Tərtər seçki dairəsi

Aliyev Sahib Eyvaz oğlu

65,2

96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi

Aslanov Mahir Məhəmmədəli oğlu

69,9

97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi

Vəliyev Ağalar İsrəfil oğlu

69,6

98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi

Qafarova Sahibə Əli qızı

74,4

99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi

Əliyeva Sona Sakit qızı

69,1

100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi

Bayramov Kamran Fərhad oğlu

65,6

101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi

Rzayev Rövşən Şükür oğlu

67,3

102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi

Ələsgərov Valeh Feyruz oğlu

69,1

103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi

Hüseynova Sevinc Əmirəhməd

73,2

104 sayli Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi

Məmmədhəsənov Rafiq Musa oğlu

66,9

105 saylı Tovuz seçki dairəsi

Paşayeva Qənirə Ələsgər qızı

59,1

106 sayli Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi

Ağayeva Ülviyyə Cavanşir qızı

59,7

107 saylı Qazax seçki dairəsi

Nəbizadə Kamran Telman oğlu

63,3

108 saylı Ağstafa seçki dairəsi

Cəfərov Nizami Qulu oğlu

68,4

109 saylı Balakən seçki dairəsi

Məhəməliyev Nəsib Məhəmməd oğlu

66,4

110 sayli Zaqatala seçki dairəsi

Musayev Elşən Məmmədhənifə oğlu

51,6

111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsi

Əliyeva Kamilə Əliağa qızı

53,1

112 saylı Qax seçki dairəsi

Kərimli Azər Şəmşid oğlu

57,7

113 sayli Şəki şəhər seçki dairəsi

Mahmudov Yaqub Mikayıl oğlu

53,6

114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi

Məsimli Əli Əhməd oğlu

45,1

115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi

Feyziyev Cavanşir Əyyub oğlu

56,4

116 saylı Qəbələ seçki dairəsi

Heydərov Fəttah Səməd oğlu

78,9

117 sayli Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi

Naxçıvanlı Aqiyə Həbib qızı

72,3

118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi

Əliyev Bəxtiyar Həmzə oğlu

64,1

119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi

Sadiqov Bəxtiyar Yusif oğlu

70,2

120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi

Şahverdiyev Astan Nüşrəvan oğlu

64,4

121 saylı Laçın seçki dairəsi

Abbaszadə Mahir Tapdıq oğlu

61,8

122 saylı Xankəndi seçki dairəsi

Qaıimova Flora Qasım qızı

56,9

123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi

Qurbanov Cavid Qənbər oğlu

79,1

124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi

Məmmədov Elman Camal oğlu

63,7

125 saylı Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsi

İsmayılov İmamverdi İbiş oğlu

61,5


Müəllif: