Azərbaycan Gənclərinin Hüquqlarının Müdafiəsi Mərkəzi Fransanın “Opinion Way” Sosioloji Araşdırmalar İnstitutu ilə birgə Azərbaycanda parlament seçkilərində səs verənlər arasında keçirilmiş "exit-poll"un nəticələrini açıqlayıb.
Trend-in məlumatına görə, “Opinion Way”in vitse-prezidenti Bruno Cinbart və mərkəzin sədri Elçin Salmanov birgə mətbuat konfransında nəticələri açıqlayıblar.
Naxçıvan Muxtar Respublikasının ilk 7 seçki dairəsinin nəticələri verilmir.
Teleqraf.com sorğunun nəticələrini təqdim edir:
Seçki məntəqəsinin adı və nömrəsi |
Lider namizəd |
% |
---|---|---|
8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi |
Quliyev Azay |
61,9 |
9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi |
Qafarov Kəmaləddin |
63,2 |
10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi |
Musayev Madər |
74,4 |
11 saylı Qaradağ seçki dairəsi |
Hüseynov Aydın |
59,9 |
12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi |
Zabelin Mixail |
67,1 |
13 saylı Xəzər-Pirallahı seçki dairəsi |
Əliyev Rauf Asif oğlu |
77,7 |
14 saylı Xəzər seçki dairəsi |
Əliyeva Mehriban Arif qızı |
96,1 |
15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi |
Quliyev Ülvi Zahid oğlu |
53,6 |
16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi |
Mustafayeva Aytən İnqlab qızı |
48,3 |
17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi |
Həsənov Elşad Eldar oğlu |
49,9 |
18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi |
Musabəyov Rasim Nəsrəddin oğlu |
56,2 |
19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi |
Məmmədov Hikmət Baba oğlu |
53,6 |
20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi |
Əliyev Adil Abış oğlu |
64,1 |
21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi |
İbrahimqızı Məlahət İbrahim qızı |
70,9 |
22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi |
Mollazadə Asim Nazim oğlu |
56,3 |
23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi |
Səmədzadə Ziyad Əliabbas oğlu |
75,7 |
24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi |
Abdullayev Rövnəq İbrahim oğlu |
79,6 |
25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi |
Vəliyeva Sədaqət Süleyman |
66,3 |
26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi |
Mustafa Fazil Qəzənfər oğlu |
51,9 |
27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi |
Cəbrayılova Dilarə Məmmədağa |
64,1 |
28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi |
Quliyev Eldar Allahyar oğlu |
59,2 |
29 saylı Səbail seçki dairəsi |
Hacıyev Şəmsəddin Hümmət oğlu |
58,8 |
30 saylı Suraxani birinci seçki dairəsi |
Fətəliyeva Sevinc Həbib qızı |
67,1 |
31 saylı Suraxani ikinci seçki dairəsi |
Quliyev Fərəc İbrahim oğlu |
39,6 |
32 saylı Suraxani üçüncü seçki dairəsi |
Abiyev Ağacan Qulam oğlu |
74,7 |
33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi |
Mirələmov Hüseynbala Fazil oğlu |
70,1 |
34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi |
Muradov Fuad Rauf oğlu |
66,6 |
35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi |
Əlizadə Araz Məmməd Mübariz oğlu |
46,7 |
36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi |
Seyidov Səməd İsmayil oğlu |
73,1 |
37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi |
Kərimzadə Pərvin Orxan qızı |
64,7 |
38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi |
Həmzəyev Naqif Ələşrəf oğlu |
66,3 |
39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi |
Fətiyev Xanlar Nuru oğlu |
55,9 |
40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi |
Quliyev Musa İsa oğlu |
54,3 |
41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi |
Xəlilov Mirzəcan Mirzəmməd oğlu |
59,9 |
42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi |
Mirkişili Tahir Famil oğlu |
56,1 |
43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi |
Babayev Muxtar Bahadur oğlu |
67,4 |
44 saylı Sumqayıt-Xızı seçki dairəsi |
Salayev Hacı Hacı Baba oğlu |
70,1 |
45 saylı Abşeron seçki dairəsi |
Əsədov Oqtay Sabir oğlu |
71,9 |
46 saylı Şirvan seçki dairəsi |
Cəbrayilov Rafael Kamil oğlu |
63,2 |
47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi |
Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu |
55,4 |
48 saylı Yevlax seçki dairəsi |
Məmmədov İlham Kazim oğlu |
66,7 |
49 sayli Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi |
Hüseynli Əli Məhəmməd oğlu |
71,7 |
50 saylı Abşeron-Qobustan seçki dairəsi |
Xanlarova Zeynəb Yəhya qızı |
69,2 |
51 saylı Qusar seçki dairəsi |
Badamov Azər Camal oğlu |
63,4 |
52 saylı Quba seçki dairəsi |
Əhmədov Vahid Qazməmməd oğlu |
50,9 |
53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi |
Abramov Yevda Sasunoviç |
59,2 |
54 sayli Şabran-Siyəzən seçki dairəsi |
Süleymanov Tahir Süleyman oğlu |
74,4 |
55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi |
Səlimov Eldəniz Adil oğlu |
68,1 |
56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi |
Əliyev İlham Əlisəftər oğlu |
66,1 |
57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi |
Məmmədov Müslüm Mürsəl oğlu |
61,6 |
58 sayli Haciqabul-Kürdəmir seçki dairəsi |
Hüseynov Rafael Baba oğlu |
57,6 |
59 saylı Salyan seçki dairəsi |
Hüseynov Əliağa İzzət oğlu |
74,4 |
60 sayli Salyan-Neftçala seçki dairəsi |
Ağamali Fəzail Rəhim oğlu |
67,9 |
61 saylı Neftçala seçki dairəsi |
Rəhimzadə Arif Qafar oğlu |
74,4 |
62 saylı Saatli seçki dairəsi |
Amaşov Əflatun Əhməd oğlu |
68,7 |
63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi |
Quliyev Elçin Bəybala oğlu |
65,1 |
64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi |
Xəlilov Rüstəm gülAbba oğlu |
67,1 |
65 saylı Saatli-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi |
Əmiraslanov Əhliman Tapdiq oğlu |
73,7 |
66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi |
Kazimli Xanhüseyn Hüseynağa oğlu |
64,1 |
67 sayli Cəlilabad şəhər seçki dairəsi |
Həsənov Malik Əvəz oğlu |
70,7 |
68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi |
Kazimov Mirkazim Məhəmməd oğlu |
64,7 |
69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi |
İbrahimli Fəzail Feyruz oğlu |
66,7 |
70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi |
Əliyev Nəriman Əlibala oğlu |
64,1 |
71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi |
Axundova Elmira Hüseyn |
58,7 |
72 sayli Yardımlı-Masalli seçki dairəsi |
Qasimli Musa Cəfər oğlu |
56,9 |
73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi |
Quliyev Rüfət Atakişi oğlu |
63,7 |
74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi |
Rəcəbli Hadi Musa oğlu |
67,7 |
75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsi |
Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu |
72,9 |
76 saylı Lənkəran-Astara seçki dairəsi |
Əsgərov Ziyafət Abbas oğlu |
73,4 |
77 saylı Astara seçki dairəsi |
Mahmudov Rəşad Məmmədqulu oğlu |
67,3 |
78 saylı Lerik seçki dairəsi |
Məmmədov İqbal Nəriman oğlu |
67,1 |
79 saylı İmişli seçki dairəsi |
Qasimov Əsabil Qarakişi oğlu |
68,9 |
80 sayli İmişli-Beyləqan seçki dairəsi |
Qənizadə Çingiz Aşrali oğlu |
60,3 |
81 saylı Beyləqan seçki dairəsi |
İsmayilov Şahin Əmir oğlu |
57,8 |
82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi |
Rzayev Tahir Musa oğlu |
63,9 |
83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi |
Abbasov Aqil Məhəmməd oğlu |
62,1 |
84 saylı Füzuli seçki dairəsi |
Muradova Bahar Əvəz qızı |
69,5 |
85 saylı Şamaxı seçki dairəsi |
Süleymanov Elxan Sirac oğlu |
64,5 |
86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi |
Aslanov Novruzəli Davud oğlu |
64,8 |
87 sayli Ağsu-İsmayilli seçki dairəsi |
Kərimli Tahir Zayidağa oğlu |
67,1 |
88 saylı Göyçay seçki dairəsi |
Haciyev Sabir Kamal oğlu |
59,2 |
89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi |
Nəsirov Elman Xudam oğlu |
63,7 |
90 saylı Ağdaş seçki dairəsi |
Əsədullayev Çingiz Rauf oğlu |
51,4 |
91 saylı Ucar seçki dairəsi |
Hüseynov Vüsal Afqan oğlu |
61,7 |
92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi |
Əliyeva Jalə Fazil qızı |
53,6 |
93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi |
Baxşəliyeva Gövhər Baxşəli |
73,1 |
94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi |
Oruc Zahid Məhərrəm oğlu |
72,2 |
95 saylı Tərtər seçki dairəsi |
Aliyev Sahib Eyvaz oğlu |
65,2 |
96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi |
Aslanov Mahir Məhəmmədəli oğlu |
69,9 |
97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi |
Vəliyev Ağalar İsrəfil oğlu |
69,6 |
98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi |
Qafarova Sahibə Əli qızı |
74,4 |
99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi |
Əliyeva Sona Sakit qızı |
69,1 |
100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi |
Bayramov Kamran Fərhad oğlu |
65,6 |
101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi |
Rzayev Rövşən Şükür oğlu |
67,3 |
102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi |
Ələsgərov Valeh Feyruz oğlu |
69,1 |
103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi |
Hüseynova Sevinc Əmirəhməd |
73,2 |
104 sayli Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi |
Məmmədhəsənov Rafiq Musa oğlu |
66,9 |
105 saylı Tovuz seçki dairəsi |
Paşayeva Qənirə Ələsgər qızı |
59,1 |
106 sayli Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi |
Ağayeva Ülviyyə Cavanşir qızı |
59,7 |
107 saylı Qazax seçki dairəsi |
Nəbizadə Kamran Telman oğlu |
63,3 |
108 saylı Ağstafa seçki dairəsi |
Cəfərov Nizami Qulu oğlu |
68,4 |
109 saylı Balakən seçki dairəsi |
Məhəməliyev Nəsib Məhəmməd oğlu |
66,4 |
110 sayli Zaqatala seçki dairəsi |
Musayev Elşən Məmmədhənifə oğlu |
51,6 |
111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsi |
Əliyeva Kamilə Əliağa qızı |
53,1 |
112 saylı Qax seçki dairəsi |
Kərimli Azər Şəmşid oğlu |
57,7 |
113 sayli Şəki şəhər seçki dairəsi |
Mahmudov Yaqub Mikayıl oğlu |
53,6 |
114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi |
Məsimli Əli Əhməd oğlu |
45,1 |
115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi |
Feyziyev Cavanşir Əyyub oğlu |
56,4 |
116 saylı Qəbələ seçki dairəsi |
Heydərov Fəttah Səməd oğlu |
78,9 |
117 sayli Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi |
Naxçıvanlı Aqiyə Həbib qızı |
72,3 |
118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi |
Əliyev Bəxtiyar Həmzə oğlu |
64,1 |
119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi |
Sadiqov Bəxtiyar Yusif oğlu |
70,2 |
120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi |
Şahverdiyev Astan Nüşrəvan oğlu |
64,4 |
121 saylı Laçın seçki dairəsi |
Abbaszadə Mahir Tapdıq oğlu |
61,8 |
122 saylı Xankəndi seçki dairəsi |
Qaıimova Flora Qasım qızı |
56,9 |
123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi |
Qurbanov Cavid Qənbər oğlu |
79,1 |
124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi |
Məmmədov Elman Camal oğlu |
63,7 |
125 saylı Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsi |
İsmayılov İmamverdi İbiş oğlu |
61,5 |