Avropada mövsümün baş məşqçi istefaları

24 Aprel 2015 18:29 (UTC+04:00)

Başa çatmaqda olan 2014/2015 mövsümündə Avropanın böyük beşlik çempionatlarında və Türkiyə superliqasında bir sıra baş məşqçi istefaları gerçəkləşib.

İngiltərə, İspaniya, Almaniya, İtaliya, Fransa və Türkiyə çempionatlarında bəzi mütəxəsislər qovulduğu halda, digərləri özləri istefa verib.

Avropanın aparıcı çempionatlarında istefa verən və qovulan baş məşqçilərin siyahısını təqdim edirik:

İngiltərə Premyer Liqası:

1. Qus Poyet ("Sanderlend") - 16 mart 2015-ci il
2. Paul Lambert ("Aston Villa") - 11 fevral 2015-ci il
3. Harri Rednap (QPR) - 3 fevral 2015-ci il
4. Alan Pardev ("Nyukasl") - 2 yanvar 2015-ci il
5. Alan İrvine ("Vest Bromviç") - 29 dekabr 2014-cü il
6. Neil Varnok ("Kristal Palas") - 27 dekabr 2014-cü il
7. Toni Pulis ("Stok Siti" - 14 avqust 2014-cü il

İspaniya La Liqası:

1. Xuakin Kaparros ("Qranada") - 16 yanvar 2015-ci il
2. Kosmin Kontra ("Qetafe") - 5 yanvar 2015-ci il
3. Fransisko Rodriqez ("Almeriya") - 9 dekabr 2014-cü il
4. Yaqoba Arrasate ("Real Sosyedad") - 3 noyabr 2014-cü il
5. Jose Luis Mendilibar ("Levante") - 21 oktyabr 2014-cü il
6. Albert Ferrer ("Kordoba") - 20 oktyabr 2014-cü il
7. Viktor Fernandez ("Deportivo") - 9 aprel 2014-cü il

Almaniya Bundesliqası:

1. Tayfun Korkut ("Hannover") - 20 aprel 2015-ci il
2. Kasper Hyulmand ("Maynz") - 17 fevral 2015-ci il
3. Jos Luhukay ("Herta", Berlin) - 5 fevral 2015-ci il
4. Armin Veh ("Ştuttqart") - 24 noyabr 2014-cü il
5. Robin Datt ("Verder", Bremen) - 25 oktyabr 2014-cü il
6. Jens Keller ("Şalke") - 7 oktyabr 2014-cü il
7. Mirko Slomka ("Hamburq") - 15 sentyabr 2014-cü il

İtaliya A Seriyası:

1. Gianfranko Zola ("Kalyari") - 9 mart 2015-cü il
2. Zdenek Zeman ("Kalyari") - 27 dekabr 2014-cü il
3. Pierpaolo Bisoli ("Çezena") - 8 dekabr 2014-cü il
4. Ualter Mazzarri ("İnter") - 14 noyabr 2014-cü il
5. Egenio Korini ("Kyevo") - 19 oktyabr 2014-cü il

Fransa Liqası:

1. Jan-Lyuk Vasser ("Reims") - 7 aprel 2015-ci il
2. Klod Makelele ("Bastiya") - 3 noyabr 2014-cü il

Türkiyə superliqası:

1. Şota Arveladze ("Kasımpaşa") - 13 mart 2015-ci il
2. Tolunay Kafkas ("Karabükspor") - 23 fevral 2015-ci il
3. İrfan Buz ("Gənclərbirliyi") - 17 fevral 2015-ci il
4. Uğur Tütüneker ("Kayseri Ərciyəsspor") - 8 yanvar 2015-ci il
5. Əroğrul Sağlam ("Eskişehirspor") - 5 yanvar 2015-ci il
6. Mustafa Reşit Akçay ("Akhisar") - 31 dekabr 2014-cü il
7. Roberto Karlos ("Sivasspor") - 21 dekabr 2014-cü il
8. Mehmet Özdilək ("Rizəspor") - 7 dekabr 2014-cü il
9. Çezare Prandelli ("Qalatasaray") - 28 noyabr 2014-cü il
10. İsmayıl Ərtəkin ("Balıkesirspor") - 25 noyabr 2014-cü il
11. Bülənt Qorxmaz ("Kayseri Ərciyəsspor") - 24 noyabr 2014-cü il
12. Vahid Halilhodziç ("Trabzonspor") - 10 noyabr 2014cü il
13. Məsut Bakkal ("Konyaspor") - 25 oktyabr 2014-cü il

qol.az