18 Sentyabr 09:23

Bu gün UEFA-nın İsveçrənin Nyon şəhərindəki mənzil qərargahında Avropa Liqasının pley-off mərhələsinin püşkatma mərasimi keçiriləcək.

Püşk nəticəsində Azərbaycanın yeganə təmsilçisi "Qarabağ"ın da rəqibi müəyyənləşəcək. Potensial rəqib qismində isə səpələnməmişlər səbətindəki 21 komandadan 19-u olacaq. Yalnız "Ararat-Armeniya" (Ermənistan) - "Tselye" (Slovekiya) cütünün qalibi "Qarabağ"la üz-üzə gələ bilməyəcək.

Liqa Yolunda isə 13 cütün tərkibi müəyyənləşdiriləcək. Onların arasında Türkiyənin 3 klubu da yer alıb. "Beşiktaş" - "Riu Ave" (Portuqaliya) və "Qalatasaray" - "Hayduk" (Split, Xorvatiya) cütünün qalibi səpələnmişlər, "Alanyaspor" - "Rusenborq" (Norveç) cütünün qalibi isə səpələnməmişlər səbətində olacaq.

Püşkatmada iştirak edəcək komandaların tam tərkibi:

Çempionlar Yolu
Səpələnmişlər

"Dinamo" (Zaqreb, Xorvatiya)
"Yanq Boyz" (İsveçrə)
"Srvena Zvezda" (Serbiya)
"Qarabağ" (Azərbaycan)
"Dinamo" (Brest, Belarus)

Səpələnməmişlər

Təxirə salınmış "Riqa" (Latviya) / "Tre Fiori" (San Marino) cütünün qalibinin "Seltik" (Şotlandiya) ilə görüşünün qalibi
"Lüdoqorets" (Bolqarıstan)
"Legiya" (Polşa) / "Drita" (Kosovo) cütünün qalibi
"Şerif" (Moldova) / "Dandolk" (İrlandiya) cütünün qalibi
"Yurqorden" (İsveç) / ÇFR (Kluj, Rumıniya) cütünün qalibi
"Sarayevo" (Bosniya və Herseqovina) / "Buduçnost" (Podqoritsa, Monteneqro) cütünün qalibi
"Klaksvik" (Farer adaları) / "Dinamo" (Tbilisi, Gürcüstan) cütünün qalibi
"Ararat-Armenia" (Ermənistan) / Celje (SVN) cütünün qalibi
"KuPS" (Finlandiya) / "Suduva" (Litva) cütünün qalibi
"Floriana" (Malta) / "Flora" (Tallin, Estoniya) cütünün qalibi
"Tirana" (Albaniya)

Əsas Yol
Səpələnmişlər
"Şkendiya" (Şimali Makedoniya) / "Tottenhem" (İngiltərə) cütünün qalibi
"Bazel" (İsveçrə) / "Anortosis" (Kipr) cütünün qalibi
"Beşiktaş" (Türkiyə) / "Riu Ave" (Portuqaliya) cütünün qalibi
"Sportinq" (Portuqaliya) / "Aberdin" (Şotlandiya) cütünün qalibi
"Kopenhagen" (Danimarka) / "Pyast" (Polşa) cütünün qalibi
"Mura" (Sloveniya) / PSV (Eyndhoven, Niderland) cütünün qalibi
"Volfsburq (Almaniya) / "Desna" (Çerniqov, Ukrayna) cütünün qalibi
"Viktoriya (Plzen, Çexiya) / "SönderyüskE" (Danimarka) cütünün qalibi
APOEL (Kipr) / "Zrinski" (Bosniya və Herseqovina) cütünün qalibi
"Qalatasaray" (Türkiyə) / "Hayduk" (Split, Xorvatiya) cütünün qalibi
"Şarlerua" (Belçika) / "Partizan" (Serbiya) cütünün qalibi
Malmö (SWE) / Lokomotiva Zagreb (CRO) cütünün qalibi
"Standard" (Lyej, Belçika) / "Voyvodina" (Serbiya) cütünün qalibi

Səpələnməmişlər
"Styaua" (Rumıniya) / "Slovan" Liberets (Çexiya) cütünün qalibi
"Qranada" (İspaniya) / "Lokomotive" (Tbilisi, Gürcüstan) cütünün qalibi
"Milan" (İtaliya) / "Bodo Qlimt" (Norveç) cütünün qalibi
"Sankt Qallen" (İsveçrə) / AEK (Afina, Yunanıstan) cütünün qalibi
"Villem II" (Niderland) / "Reyncers" (Şotlandiya) cütünün qalibi
LASK (Avstriya) / "Dunayska Streda" (Slovakiya) cütünün qalibi
"Hapoel" (Beer-Şeva, İsrail) / "Mozervell" (Şotlandiya) cütünün qalibi
"Rysenborq (Norveç) / "Alanyaspor" (Türkiyə) cütünün qalibi
"Apollon" (Limassol, Kipr) / "Lex" (Polşa) cütünün qalibi
"Rostov" (Rusiya) / "Makkabi" Hayfa (İsrail) cütünün qalibi
"Fehervar" (Macarıstan) / "Reyms" (Fransa) cütünün qalibi
"Riyeka" (Xorvatiya) / "Kolos" (Kovalevka, Ukrayna) cütünün qalibi
MOİK (Sofiya, Bolqarıstan) / B36 (Torshavn, Farer adaları) cütünün qalibi

Qeyd edək ki, pley-off mərhələsinin oyunları oktyabrın 1-də keçiriləcək.


Müəllif: Teleqraf.com